לכל דבר שאנחנו עושים יש השפעה ישירה על הילדים, הם מסתכלים עלינו, בוחנים אותנו ומפתחים בעקבותינו הרגלים ותכונות שילכו איתם בהמשך חייהם. הכלי לניהול סדרי עדיפויות ורכישת ידע בעולם הכלכלה, הוא מהחשובים שיש לקיום בעידן המודרני. את השיעור הזה אנחנו חייבים כולם להעביר לילדינו על מנת לאפשר להם עתיד טוב וקל יותר.
לצוותי חינוך:
אני מאמינה שיש ערך גדול בהעברת מסרים על ידי צוות ההוראה היומיומי שהתלמידים פוגשים לאורך זמן. לכן, ייצרתי תכנית שמכשירה את המורים לייצר מערכי שיעור ערכיים בנוגע להתנהלות כלכלית וערכים אישיים ומועברת באופן מתמשך ורוחבי בכל מרחב בית הספר.
לכל מוסד חינוכי מותאמת תכנית על פי הצורך, התקציב והזמן העומד לרשות הצוות.
ניתן לשלב עם תכנית למשפחות המרכיבות את הקהילה סביב בית הספר.

קיימות מגוון תכניות להעצמת הורים בחינוך פיננסי בכל דרך שתבחרו בפגישה אישית, בחוג בית, בהרצאה או בסדרת מפגשים בנושאים נבחרים:
  • מה ההבדל בין חייב, רוצה וצריך?
  • מהו שכפול של תבניות חשיבה?
  • מהם דמי כיס ותפקידם בחינוך פיננסי ובכלל?
  • אוריינות פיננסית – כלי מהותי לחיים
  • חינוך כלכלי על פי חז"ל (אופציונאלי)
                  
מתבגרים
להיות הורה למתבגר זה קודם כל להבין שהחוקים השתנו, כמו סיסמא לדוא"ל, גם קוד חברתי מתעדכן מדי כמה זמן ואל תצפו לדעת אותו, וכן אחרי כמה ניסיונות להיכנס עם הקוד הישן, סביר להניח שיחסמו אתכם. הילדים באים ומבקשים ומתעקשים על המותג הזה שיש לכולם, כדי להשתלב, או המותג ההוא שאין לאף אחד, כדי להיות מיוחד, ואתם מתלבטים מתי לשחרר ועל מה לא לוותר וכל החלטה כזו היא כמו אבן קטנה שמושלכת למים- יוצרת מעגלים גדולים המשפיעים על תקציב המשפחה, על חינוך ועל הערכים אותם חשוב לנו כל כך להטמיע.
קיימות מגוון תכניות להעצמת נוער בחינוך פיננסי בכל מסגרת שתבחרו
ערב משותף של צחוק וחוויה המשלב שעשועון, הרצאה משותפת ושיח פתוח בנפרד (ההורים בחדר אחד והנוער בחדר אחר) יתנו מעטפת של הבנה ובסיס להדברות ובניית תכנית להתנהלות כלכלית חכמה ונטולת משברים וויכוחים מיותרים

* במקביל לשאר התכניות, כיום כרמי שותפה במיזם מיוחד של "הבית לכלכלה יהודה" שבו אנחנו מכשירים את המחנכים להעביר מערכי שיעור על כלכלה והלכה כתורת חיים פרקטית.
הרצאות לבני נוער
הורים למתבגרים נתונים פעמים רבות במצבי קיצון וצריכים לקבל החלטות בזמן אפס. "אני חייב לקנות..." "לכולם יש..." "רק אני לא מקובל כי אין לי..." משפטים שאנחנו שומעים הרבה. מצד אחד ברור שאנחנו רוצים שהילד שלנו יהיה מקובל חברתית ומצד שני מה עם החינוך לערכים שאינם בהכרח קשורים לעולם הצרכנות המותגית ומה עם התקציב המשפחתי? לא תמיד יש לנו משנה סדורה בעניין ואנחנו נוטים לקבל החלטות מתוך אוטומט או מתוך חוסר זמן לשבת על הדברים בכובד ראש. ההשלכות כמובן משפיעות עלינו כמשפחה, על התקציב שלנו ויותר מכל על החינוך והמשך חיי המתבגר.


נושאים נבחרים:
  • הפרסומות ואנחנו
  • לחץ חברתי וצרכנות
  • נתינה בעידן של השגיות
  • בניית קריירה ודרך המשך
קרא עוד
ליווי צוותי חינוך
מערכת החינוך הינה נדבך עיקרי בבניית קהילה. חיזוק מערך התלמידים, הבוגרים, ההורים והמורים הינו קריטי להעצמת החברה הישראלית. ביטחון כלכלי (שלא תלוי בגובה ההכנסות) הוא תנאי לחיי רווחה איכותיים ולהגשמת שאיפות. כדי להשיג זאת חייב כל פרט לדעת כיצד להשתמש בצורה מושכלת במשאבים הכספיים העומדים לרשותו. ניהול כלכלי הינו חלק בלתי נפרד מאורחות החיים בחברה בת זמננו. למערכת החינוך תפקיד חשוב בהובלת שינוי עמוק בחשיבה הכלכלית וביחס לכסף. האחריות הטמונה בכך דורשת התייחסות ופעילות ממוקדת ע"י הצוות החינוכי וההורים.
 
היכולת של המורים להשפיע על מהלך החיים של התלמידים לטווח ארוך ולגעת בנקודות קריטיות לאיכות חייהם מקנה להם את הזכות לתת להם קצת "מעבר" ולגשת לנושא הניהול הכלכלי בגישה חדשנית של ניהול ערכים כבסיס ומנוף לניהול כסף. בהדרכת הצוות הנבחר נבין את מבנה כלכלת הפרט והמשפחה הפרטית. נכיר את תבניות החשיבה וההתנהגות שלנו כאנשים בוגרים ונבין את משמעות הדוגמא האישית במערך בית הספר והקהילה שסביבו.נדבר על פנסיה, משכנתא, תכנון תקציב בראייה מרחבית ועל חיים מתוך שמחת הבחירה. ניתן להיפגש לסדנא שבה יבנה כל מורה (גם מקצועי) יחידת לימוד המשלבת את המקצוע שלו עם השכלה כלכלית ולתת ערך מוסף וחוויתי לתלמידים. כפעילות משלימה לעבודת המורים, ראוי לחבר את ההורים והקהילה לעשייה בתחום ולהזמין את ההורים להרצאה או לפעילות משולבת עם הורים תלמידים.
 לכל מערכת חינוכית ייבנה התהליך שיתאים לה באופן ספציפי ולפי גובה התקציב והזמן העומדים לרשותה. 
קרא עוד
מתעניינים במידע נוסף? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
מאשר/ת קבלת דוא"ל
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נחזור אליכם בקרוב.